Компанії

Збірна України з футболу

Збірна України з футболу є національною командою, яка представляє Україну на всіх міжнародних змаганнях. Командою керує Українська асоціація футболу (УАФ).

Свій перший міжнародний матч українські футболісти зіграли після здобуття незалежності в 1992 році і з тих пір неодноразово досягали значних успіхів на міжнародній арені, включаючи вихід до чвертьфіналу чемпіонату світу 2006 року.

Перший міжнародний матч

Україна 1:3 Угорщина (29 квітня 1992 року)

Найбільша перемога

Україна 9:0 Сан-Марино (6 вересня 2013 року)

Найбільша поразка

Франція 7:1 Україна (7 жовтня 2020 року)

Андрій Шевченко (48 голів)

Команда Збірної України активно готується до наступних турнірів, продовжує розвиватися, виховуючи нові таланти і прагнучи досягати ще більших успіхів на міжнародній арені, де має намір з гордістю представляти державу.

Історія

Збірна України з футболу була створена після здобуття незалежності України в 1991 році. Перший офіційний матч збірна зіграла 29 квітня 1992 року проти збірної Угорщини в Ужгороді, де поступилася з рахунком 1:3. Цей матч став початком нової ери в українському футболі, адже до цього часу наші футболісти виступали виключно під прапором Радянського Союзу.

Збірна України, 1992 рік

Збірна України перед матчем з Угорщиною. 29 квітня 1992 року, Ужгород

Укрінформ

До однієї з перших найважливіших перемог для збірної України відносять гру проти збірної Литви, яка відбулась у 1994 році в рамках відбіркового турніру до Євро-1996, де Україна здобула перемогу з рахунком 2:0.

А от вперше взяти участь у фінальній частині міжнародного турніру збірна України змогла на чемпіонаті світу 2006 року, що проходив у Німеччині. Тут команда під керівництвом Олега Блохіна дісталася чвертьфіналу, де поступилася Італії, майбутньому чемпіону, з рахунком 0:3. Це досягнення стало вагомим історичним моментом для українського футболу.

Збірна України у відборі до ЧС 2006

З часу заснування збірна неодноразово зіштовхувалася з багатьма викликами, один з головних полягав у відборі на чемпіонати світу та Європи. Перші спроби кваліфікуватися на міжнародні турніри були невдалими, так відбір на чемпіонат світу 1998 року та Євро-2000 завершився на стадії плей-оф, де Україна отримала прикру поразку у Хорватії та Словенії відповідно.

Інший виклик, не менш вагомий – це зміни тренерів та перебудова команди. За свою історію збірна досить часто змінювала тренерів, що певною мірою мало негативний вплив на стабільність гри та результати. Важливою подією стало, коли Андрій Шевченко був призначений на посаду головного тренера у 2016 році, що принесло нові надії на перемоги та стратегії їх досягнення.

Андрій Шевченко

Андрій Шевченко - головний тренер збірної з 2016 року

В той же час команда неодноразово зіштовхувалася з проблемами внутрішнього характеру, такими як політична нестабільність та серйозні фінансові труднощі. Однак, завдяки вагомій підтримці Української асоціації футболу та щирої відданості гравців ці труднощі вдалося подолати.

Досягнення команди

З моменту свого створення, збірна України досягла значних успіхів на міжнародній арені.

Найважливіші досягнення виглядають наступним чином:

• Чемпіонат світу 2006 - вихід до чвертьфіналу. Збірна України вперше в історії кваліфікувалася на чемпіонат світу у 2006 році в Німеччині. У груповому етапі Україна здобула перемоги над Саудівською Аравією (4:0) та Тунісом (1:0), поступившись лише Іспанії (0:4). В 1/8 фіналу команда перемогла Швейцарію у серії пенальті (3:0). У чвертьфіналі Україна поступилася Італії (0:3), яка згодом стала чемпіоном світу.

ЧС 2006

Збірна України, чемпіонат світу 2006

• 2012 рік - спільне проведення Євро-2012 з Польщею, де Україна виступила як одна з країн-господарок.

Ілюстративне фото Євро 2012
  • Євро-2020 - вихід до чвертьфіналу. Командою керує Андрій Шевченко і збірна України вперше в історії вийшла до чвертьфіналу чемпіонату Європи. У груповому етапі команда здобула перемогу над Північною Македонією (2:1) і зазнала поразок від Нідерландів (2:3) та Австрії (0:1). В 1/8 фіналу Україна перемогла Швецію (2:1) в додатковий час завдяки голу Артема Довбика. У чвертьфіналі Україна поступилася Англії (0:4).

Євро-2020

Євро-2020 - вихід до чвертьфіналу збірної України

• Ліга націй УЄФА (2018-2019). У першому розіграші Ліги націй УЄФА Україна виступала в Лізі B. Команда виграла свою групу, здобувши перемоги над Чехією (2:1) та Словаччиною (1:0), і забезпечила собі підвищення до Ліги A.
  • Ліга націй УЄФА (2020-2021). У другому розіграші Ліги націй Україна виступала в Лізі A. Команда посіла третє місце в групі з Іспанією, Німеччиною та Швейцарією, здобувши значну перемогу над Іспанією (1:0) завдяки голу, котрий забив Віктор Циганков.

Шлях збірної України на кожному Євро

Всі ці досягнення гарно демонструють високий рівень української збірної та її здатність досягати успіху на міжнародній арені, незважаючи на різноманітні виклики.

Найвідоміші матчі збірної

До найвідоміших та найбільш пам’ятних матчів національної збірної України можна віднести:

• Україна 2:1 Швеція (Євро-2012) - це перший матч збірної України на домашньому чемпіонаті Європи, тут Андрій Шевченко забив два голи, забезпечивши своїй команді перемогу над Швецією.

Євро 2012

Андрій Шевченко забив 2 голи проти Швеції на Євро 2012

• Італія 3:0 Україна (ЧС-2006, чвертьфінал) - не дивлячись на поразку, цей матч залишився знаковим для українського футболу, оскільки це був найкращий результат на чемпіонаті світу в історії української збірної.
  • Україна 2:1 Швеція (Євро-2020, 1/8 фіналу) - драматичний матч, де Артем Довбик забив переможний гол на останніх хвилинах додаткового часу, вивівши Україну до чвертьфіналу.

Україна Євро-2020

Україна на останніх хвилинах перемагає Швецію на Євро 2020

• Україна 1:0 Іспанія (Ліга націй УЄФА, 2020) - важлива перемога над сильною збірною Іспанії, що стала значущою подією в історії виступів України в Лізі націй.

Гол Віктора Циганкова в ворота Іспанії (Ліга націй УЄФА, 2020)

Топ гравців збірної

Гравці збірної України з футболу, котрі не лише досягли значних особистих успіхів, але й зробили великий внесок у розвиток команди на міжнародній арені:

1. Андрій Шевченко

Кар'єра у збірній: 1995 - 2012 роки

Матчі/Голи: 111/48

Андрій Шевченко отримав “Золотий м’яч”

Досягнення: найкращий бомбардир в історії збірної України. Володар "Золотого м'яча" 2004 року. Шевченко був капітаном збірної та привів команду до чвертьфіналу чемпіонату світу 2006 року. Після завершення ігрової кар'єри став головним тренером збірної, під його керівництвом команда змогла вийти до чвертьфіналу Євро-2020.

Внесок: значною мірою зумів підняти престиж українського футболу на міжнародній арені, став символом успіху українського футболу.

2. Сергій Ребров

Кар'єра у збірній: 1992 - 2006 роки

Матчі/Голи: 75/15

Сергій Ребров

Досягнення: один з найкращих нападників у історії української команди. Ребров був важливим гравцем у відбіркових матчах та на чемпіонаті світу 2006 року.

Внесок: допомагав молодим гравцям адаптуватися в збірній, сприяв підвищенню загального рівня гри команди.

3. Андрій Ярмоленко

Кар'єра у збірній: 2009 - теперішній час

Матчі/Голи: 111/45 (станом на липень 2023 року)

Досягнення: один з найкращих бомбардирів в історії України. Учасник Євро-2012, Євро-2016, Євро-2020.

Внесок: багаторазово був вирішальним гравцем у важливих матчах.

4. Олександр Шовковський

Кар'єра у збірній: 1994-2012

Матчі: 92

Олександр Шовковський

Досягнення: один з найкращих воротарів в історії національної збірної. Був основним воротарем на чемпіонаті світу 2006 року, де його виступи допомогли команді дійти до чвертьфіналу. Рекордсмен за кількістю матчів, проведених за "Динамо" Київ: більше 600 матчів.

Внесок: забезпечував високий рівень надійністі в захисті, став легендою українського футболу завдяки своїм успіхам.

5. Євген Коноплянка

Кар'єра у збірній: 2010 р. - теперішній час

Матчі/Голи: 86/21 (станом на липень 2023 року)

Євген Коноплянка

Досягнення: один з провідних гравців збірної в останні десятиліття. Учасник Євро-2012, Євро-2016, Євро-2020.

Внесок: відзначається гарною технікою та швидкістю, був вирішальним гравцем у багатьох матчах.

Топ тренерів збірної

Ці легендарні тренери залишили значний слід в історії збірної України, кожен з них приніс свої унікальні методи та стратегії, які приводили команду до успіхів на міжнародній арені:

1. Олег Блохін

Тренерський період: 2003 - 2007 роки, 2011 - 2012 роки

Олег Блохін

Олег Блохін

Стратегії та вплив: Олег Блохін став першим тренером, якому вдалося вивести збірну України на чемпіонат світу. Під його керівництвом команда досягла чвертьфіналу чемпіонату світу 2006 року. Блохін відомий своїм мотиваційним підходом і здатністю створити злагоджений колектив з високою дисципліною. Його стратегія була зосереджена на сильній обороні та швидких контратаках.

Внесок: підняв збірну України на новий рівень, що сприяло підвищенню її міжнародного іміджу.

2. Андрій Шевченко

Тренерський період: 2016 - 2021 роки

Андрій Шевченко як тренер

Стратегії та вплив: Шевченко зумів впровадити сучасний підхід до тренувань і тактики, зосередившись на контрольованій грі та креативному нападі. Він привів збірну до чвертьфіналу Євро-2020, що стало одним з найбільших досягнень команди за останні роки.

Внесок: під керівництвом Шевченка збірна демонструвала стабільні результати, а також покращила свою позицію в рейтингах ФІФА та УЄФА.

3. Михайло Фоменко

Тренерський період: 2012 - 2016 роки

Михайло Фоменко

Стратегії та вплив: Фоменко був відомий своїм дисциплінованим підходом до гри та увагою до оборонних дій. Під його керівництвом збірна вперше кваліфікувалася на Євро-2016 через відбірковий турнір. Стратегія Фоменка зосереджувалася на колективній грі та тактичній дисципліні.

Внесок: забезпечив стабільність у грі збірної та досяг успіхів у відбіркових турнірах.

4. Йожеф Сабо

Тренерський період: 1994 - 1999 роки

Йожеф Сабо

Йожеф Сабо

Стратегії та вплив: Сабо відомий своїм високотехнічним підходом та вмінням розвивати молодих гравців. Під його керівництвом збірна здійснила перші спроби кваліфікуватися на міжнародні турніри. Сабо вмів налагоджувати гру команди та створювати перспективні тактичні схеми.

Внесок: створив фундамент для подальшого розвитку збірної, відкривши шлях новим та молодим талантам.

5. Леонід Буряк

Тренерський період: 2002 - 2003 роки

Леонід Буряк

Стратегії та вплив: Буряк застосовував атакуючу стратегію з акцентом на швидкі переходи від оборони до нападу. Він намагався оновити склад команди та привнести нові ідеї до тактичної підготовки.

Внесок: хоча його період керування командою був коротким, Буряк все ж таки зміг посприяти підвищенню рівня атакувальної гри збірної.

Сучасний стан команди

Національна збірна України продовжує демонструвати успіхи на міжнародній арені. На момент Євро-2024 команда знаходиться у процесі відновлення та зміцнення після декількох складних сезонів. Збірна активно готується до важливих матчів, а молоді таланти разом із досвідченими гравцями працюють над поліпшенням командної гри.

Поточний склад

Перелік основних гравців поточного складу, їхні характеристики та ролі:

• Голкіпери:

• Георгій Бущан (Динамо Київ) - досвідчений воротар, основний гравець збірної.
    • Анатолій Трубін (Бенфіка) - перспективний молодий воротар з хорошими рефлексами.
    • Андрій Лунін (Реал Мадрид) - талановитий голкіпер з міжнародним досвідом.
  • Захисники:

• Микола Матвієнко (Шахтар Донецьк) - надійний центральний захисник.
    • Віталій Миколенко (Евертон) - лівий захисник з хорошими атакувальними навичками.
    • Ілля Забарний (Борнмут) - молодий, але впевнений центральний захисник.
    • Олександр Тимчик (Динамо Київ) - правий захисник, сильний у захисті та атаці.
    • Юхим Конопля (Шахтар Донецьк) - правий захисник з хорошою швидкістю.
    • Богдан Михайліченко (Полісся Житомир) - універсальний захисник.
    • Валерій Бондар (Шахтар Донецьк) - центральний захисник з відмінною грою.
    • Максим Таловєров (ЛАСК) - перспективний молодий захисник.
    • Олександр Сваток (Дніпро-1) - досвідчений центральний захисник.
  • Півзахисники:

• Сергій Сидорчук (Вестерло) - опорний півзахисник з хорошими оборонними навичками.
    • Олександр Зінченко (Арсенал) - лідер команди, відмінний плеймейкер.
    • Руслан Маліновський (Дженоа) - атакувальний півзахисник з потужним ударом.
    • Віктор Циганков (Жирона) - швидкий вінгер з хорошою технікою.
    • Тарас Степаненко (Шахтар Донецьк) - досвідчений опорний півзахисник.
    • Олександр Зубков (Шахтар Донецьк) - атакувальний півзахисник з гарним баченням поля.
    • Микола Шапаренко (Динамо Київ) - креативний півзахисник.
    • Михайло Мудрик (Челсі) - молодий та перспективний вінгер.
    • Георгій Судаков (Шахтар Донецьк) - молодий атакувальний півзахисник.
    • Володимир Бражко (Динамо Київ) - універсальний півзахисник.
  • Нападники:

• Роман Яремчук (Валенсія) - основний форвард з гарним голевим чуттям.
    • Артем Довбик (Жирона) - фізично сильний нападник з гарною грою на другому поверсі.
    • Владислав Ванат (Динамо Київ) - молодий та перспективний форвард.
    • Андрій Ярмоленко (Динамо Київ) - ветеран команди, універсальний гравець атаки.

Останні результати та виступи

Євро 2024

Євро 2024 - турнірна таблиця групи Е

Сезон збірної України 2024

Збірна України не змогла пройти до плей-офф Євро-2024. Вони посіли четверте місце у своїй групі, де грали проти Румунії, Словаччини та Бельгії. Вони здобули одну перемогу (над Словаччиною), один матч завершили внічию (проти Бельгії) і зазнали двох поразок (від Румунії та Польщі в матчах групового етапу).

Україна завершила свій виступ на Євро-2024 після нічийного результату проти Бельгії, що не дозволило їм набрати достатньо очок для виходу в наступний раунд турніру​.

Інтерв’ю Реброва після вильоту збірної з Євро 2024

Цей сезон також включає участь у кваліфікаційних матчах та товариських іграх, які є важливими для оцінки готовності збірної до великих турнірів.